1999 Marmara Depremi’nin 10 yılı olan 17 Ağustos 2009 tarihinde gerçekleştirilen “Güvenli Yaşam İçin 1 Adım Atalım: Eğitim Alalım Kampanya”sının devamı 12 Kasım Düzce Depremi’nin 10 yıl dönümünde gerçekleştiridi.
Sürdürülebilir iletişim kapsamında 12 Kasım Düzce Depreminin 10. Yıldönümünde gerçekleştirilen kampanya ile bir çok etkinlik düzenlendi.
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde sanatçılara yönelik “Güvenli Yaşam Gönüllüleri” toplantısı düzenlenmiş ve değerli sanatçılarımız; Ayşe Kökçü, Deniz Gökçer, Erhan Yazıcıoğlu, Hüseyin Köroğlu, İlker Ayrık, Levent Üzümcü, Metin Serezli, Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu, Taner Barlas, Onuryay Evrentan, Selçuk Uluergüven, Serhan Süsler, Serpil Tamur, Süeda Çil, Uğur Uludağ ve Yağmur Kaşifoğlu Güvenli Yaşam Eğitimi’ne katılarak gönüllü olmuşlardır.
İstanbul’un 5 ilçesinde bulunan alışveriş merkezlerinde (Viaport (Kurtköy), Nautilus (Kadıköy), Cevahir (Mecidiyeköy), Olivium (Zeytinburnu) ve Capacity (Bakırköy)) kurulan standlarda; Depremde İlk 72 Saat“ kitabı, “Tehlike Avı” çizgi film ve çizgi romanı, “Güvenli Yaşam Gönüllüsü” broşürü ve bilgi kartından oluşan bilgilendirme çantası dağıtıldı ve İstanbullular Güvenli Yaşam Gönüllüsü olmaya davet edildi.
Kampanya süresince üst geçit, billboard ve medya panolarda “Güvenli Yaşam Eğitim” afişleri sergilenmiş ve 13 Kasım 2009 gecesi yayınlanan “Beyaz Show” programında, hazırlanan bilgilendirme ve bilinçlendirme materyalleri katılımcılara dağıtılmış ve “Güvenli Yaşam Gönüllüleri” duyurusu Beyazıt Öztürk tarafından yapılmıştır.