okul

İSMEP Tarihi Dokuya Sahip Çıkıyor

okul

İSMEP kapsamında yenilenen Üsküdar Mustafa Noyan İlköğretim Okulu fiziksel olarak günümüz şartlarına, görünüm itibariyle ise tarihi dokuya uygun tasarımla yeniden yapıldı.

İSMEP’in B Bileşeni’ni oluşturan, “Öncelikli Kamu Binaları İçin Sismik Riskin Azaltılması” programı kapsamında güçlendirilmesi, güçlendirilmesi ekonomik bulunmayan binalarınsa yıkılıp yeniden yapılması çalışmaları devam ederken örnek projelere imza atılıyor. Üsküdar’da bulunan Mustafa Noyan İlköğretim Okulu dokusu bozulmadan yeniden yapıldı.

Derslik sayısı 10’dan 18’e çıkarıldı

Mimar Sinan tarafından 1583 yılında inşa edilmiş Valide-i Atik Camii ve Külliyesi ile aynı sokakta bulunan Üsküdar Mustafa Noyan İlköğretim Okulu, fiziksel olarak günümüz şartlarına, görünüm itibariyle ise tarihi dokuya uygun olarak tasarlandı. Kültür ve tabiat varlıkları koruma kurulu onayıyla hayata geçirilen projeyle okuldaki derslik sayısı 10’dan 18’e, kullanım alanı ise 1600 metrekareden 4000 metrekareye çıkarıldı.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/wwwroot/guvenliyasam.org/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399