İstanbul’da 40.000 Güvenli Yaşam Gönüllüsü

17 Ağustos 2009 tarihinden bu yana “Güvenli Yaşam İçin 1 Adım Atalım: Eğitim Alalım Kampanyası”na duyarlılık gösteren 40.000 İstanbullu Güvenli Yaşam Gönüllüsü oldu. Yeni dönemde bu sayının iki katına ulaşılması hedefleniyor.
İstanbul’u başta deprem afeti olmak üzere afetlere karşı dirençli bir kent haline dönüştürmeyi amaçlayan İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yürütülen halk eğitimlerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları (emniyet, askeriye, cezaevleri), eğitim kurumları (üniversite, güçlendirilen okullar, yurtlar) ve sağlık kurumlarında verilen eğitimlerle 40.000 İstanbullu “Güvenli Yaşam Gönüllüsü” oldu.Güvenli Yaşam Eğitimleri’nde İstanbul halkına, afetlerle ilgili temel bilgi ve kavramlar, ilk 72 saat için hazırlık ve olası bir deprem anındaki doğru davranış şekilleri ile birlikte kendi yaşam çevrelerinden başlayarak alacakları küçük önlemlerin zarar azaltmadaki büyük etkileri anlatılıyor.
Deprem başta olmak üzere afetlere hazırlık konusunda bilinç oluşturmayı ve güvenli yaşam kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen ücretsiz eğitimler ilçelerimizde bulunan okul, halk eğitim merkezi ve kültür merkezlerinde gerçekleştiriliyor. Eğitimlerle ilgili detaylı bilgiye www.guvenliyasam.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/wwwroot/guvenliyasam.org/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399